Czy trzeba ubezpieczyć domek holenderski?


Wczasy na ROD to doskonała opcja zarówno dla grup przyjaciół, jak i dla rodzin czy par. Aby zapewnić sobie oraz bliskim odpowiedni komfort wypoczynku, warto zadbać o wygodną kwaterę noclegową na miejscu. Istnieje jedno bardzo ciekawe i niezwykle praktyczne rozwiązanie, z którego możemy korzystać przez okrągły rok - zakup domku holenderskiego!

To mobilny obiekt, który może służyć Ci zarówno za kwaterę letniskową, jak i za stałe miejsce zamieszkania. Odpowiednio zagospodarowany, podłączony do mediów oraz wyposażony w potrzebne sprzęty nie jest ani trochę mniej funkcjonalny, niż tradycyjne mieszkanie.

Czy trzeba ubezpieczyć domek holenderski?

Istnieje możliwość wykupienia polisy ubezpieczającej nieruchomość oraz obiekty znajdujące się na posesji. Takim obiektem może być domek holenderski. Polisa uchroni Cię finansowo przed uszkodzeniem mobilnej kwatery z przyczyn losowych bądź w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków. Na rynku dostępne są bardzo korzystne oferty ubezpieczeń, w które można włączyć ochronę kwater na kółkach - są to polisy specjalne, które nie traktują co do zasady domku holenderskiego jako nieruchomości (gdyż nie jest on na stałe związany z gruntem), a jako ruchome mienie dodatkowe.

Nasi klienci często zastanawiają się, czy ubezpieczenie jest jedynie dobrowolne, czy nakazane prawnie. Na ten moment wykupienie polisy na przyczepę angielską nie jest wymagane. Warto jednak zastanowić się nad jej nabyciem - zwłaszcza w przypadku, gdy wewnątrz przechowujesz wartościowe sprzęty, które mogą zostać zrabowane. Istnieje możliwości objęcia przyczepy angielskiej ochroną przed pożarem czy powodzią.

Domki holenderskie - ubezpieczać czy nie?

Z reguły ubezpieczenie domku holenderskiego nie jest kosztowne - często jest to kwestia kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W przeciwieństwie do przyczepy kempingowej (mimo, że jego konstrukcja również opiera się na kołach) nie podlega on rejestracji. Niektóre towarzystwa oferują możliwość objęcia go ochroną pod warunkiem, że czynność ta stanowi dodatek do polisy, która dotyczy podstawowej nieruchomości znajdującej się na tej samej posesji.