Czy trzeba ubezpieczyć domek holenderski?


Zajmujemy się sprzedażą domków holenderskich z rynku wtórnego od dłuższego czasu i zapewniamy, że zakup używanego obiektu jest korzystnym cenowo rozwiązaniem. W naszej ofercie znajdują się modele w dobrym stanie technicznym. Sprawdzamy czy nie ma w nich śladów rdzy, gnicia lub grzyba. Sprawdzamy także prawidłowe działanie wszystkich instalacji. Właśnie dlatego w naszej sprzedaży zawsze znajdują się domki holenderskie używane, natomiast w bardzo dobrym stanie. Zapewniamy przy tym atrakcyjne ceny. Różnicę między ceną nowego a używanego obiektu możecie wydać na luksusowe wyposażenie, którego w takiej cenie nie otrzymacie przy zakupie nowego obiektu. Piekarnik, klimatyzacja, a może taras z jacuzzi? Ty zadecydujesz, co dodasz do swojego wymarzonego domku campingowego.

Domki holenderskie – dla kogo?

Mobilne domki holenderskie to idealna propozycja dla każdego, kto poszukuje całorocznego miejsca do rekreacji w otoczeniu natury. To też świetny pomysł dla działkowiczów, którzy chcą zagospodarować teren i zorganizować tymczasowy lokal z możliwością zamieszkania. Domki holenderskie nie wymagają też pozwolenia na budowę, dlatego stanowią także ciekawy wariant dla tych, którzy chcą korzystać z rekreacyjnych obiektów, ale nie wyobrażają sobie poświęcać czasu na wypełnianie skomplikowanych biurokratycznych procedur.

Czy domy są całoroczne?

W zależności od modelu, domki holenderskie mogą pełnić funkcję lokali całorocznych. W naszej ofercie znajdziecie wiele obiektów, które są wyposażone w wydajne systemy ogrzewania na przykład na ekogroszek. Dzięki temu przebywanie w domkach holenderskich jest komfortowe nawet w miesiącach zimowych, kiedy temperatura na zewnątrz spada. Dodatkowo wnętrze obiektów może być ogrzewane piecykami olejowymi czy gazowymi. Komfort korzystania z domków zapewnia także kompleksowe wyposażenie wnętrza wraz z aneksem kuchennym oraz łazienką i prysznicem.

Czy mogę się zameldować w domku rekreacyjnym?

Tak, obecnie obowiązujące przepisy, jak i orzecznictwo sądowe dopuszczają możliwość zameldowania się w całorocznych domkach rekreacyjnych. Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Dz.U. 2010 nr 217 poz. 1427) to akt prawny, który obecnie określa zasady zameldowania – w świetle zawartych tam zapisów prawo do zameldowania mają także osoby zamieszkujące całosezonowe obiekty letniskowe.

Domki holenderskie – gdzie ich szukać

Obiekty letniskowe najlepiej kupować ze sprawdzonych źródeł i pośredników. Jest to inwestycja na wiele lat, dlatego warto korzystać z usług firm, które cieszą się zaufaniem klientów oraz wyspecjalizowanych w sprzedaży domków holenderskich. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży lokali rekreacyjnych, dlatego wiemy, że wiedza na temat tego typu modeli jest wielkim wsparciem dla klientów poszukujących fachowej porady. Nasze propozycje można oglądać na stronie internetowej lub na jednym z naszych placów.