Jak wygląda transport domku holenderskiego?


Zdecydowaliśmy się, wybraliśmy! Wymarzony, piękny, wręcz idealny, ale musimy mieć go na swojej działce... Oczywiście mowa o domku holenderskim, świetnym miejscu na wypoczynek i nie tylko. Niemniej jednak wciąż pozostaje zagwozdką, jak taki budynek umieścić na danej działce? W tym tekście przedstawimy informacje niezbędne podczas takiego przewozu. Transport domku holenderskiego – pozwolenia

Przewóz tego typu budynku wlicza się w już w transport ponadgabarytowy. Co więcej, jeśli konstrukcja ma więcej szerokości niż 3,2 m niezbędny jest również pilotaż. Należy pamiętać, że standardowo domki holenderskie mają od 3 do 3,7 metra szerokości, tak więc wymóg pilotażu jest często spotykany.

Najczęściej wymagane jest również uzyskanie jednorazowego pozwolenia na przewóz, którego koszt wynosi 500 zł. Kolejną istotną kwestią jest to, że firma oferująca transport musi posiadać ubezpieczenie OCP. Jest to ważne, ponieważ pozwala wypłacić odszkodowanie, jeśli coś by się stało w momencie przewożenie towaru - jeśli uległby uszkodzeniu bądź zniszczeniu.

Transport domku holenderskiego – wyzwania

Przewozy ponadgabarytowe każdorazowo wiążą się z pewnymi wyzwaniami. Niemniej jednak w przypadku budynków, występuje jedna znacząca różnica - miejsce docelowe. Konstrukcje tego typu najczęściej stawiane są na działkach, a droga do nich często jest wąska, polna i trudna dla samochodów ciężarowych. Tak więc, wybierając firmę do przewozu, należy mieć na uwadze również ten aspekt.

Istotnym elementem jest również zabezpieczanie konstrukcji, przewożonej najczęściej na naczepie niskopodwoziowej. Należy mieć na uwadze, że dowóz powinien być ostrożny i przemyślany, ze względu na ograniczony sposób manewrowania pojazdem.

Doświadczenie ma ogromne znaczenie

Nasza firma poza sprzedażą oferuje również transport zakupionych domków holenderskich. Podczas takiego przewozu liczy się wiedza oraz odpowiednio dopasowany sprzęt, który poradzi sobie w trudnych warunkach.

Załadunki tego typu nie są dla nas nietypowe, zaś nasza flota jest przygotowana do dostarczenie konstrukcji w różne miejsca. Koszty takiego przewozu są zawsze indywidualnie ustalane i zależą od wielkości i wagi konstrukcji, odległości do miejsca docelowego i innych czynników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!