Domki holenderskie i angielskie — czym się różnią?


Decydując się na zakup idealnego miejsca wypoczynkowego, możemy rozważać wiele ciekawych opcji. Niezwykle popularne i funkcjonalne są domki holenderskie oraz angielskie w tym modele całoroczne. Często nazwy te są używane wymiennie, ze względu na to, że konstrukcje niewiele się od siebie różnią. Niemniej jednak możemy wskazać kilka drobnych detali.

Domek holenderski a angielski — różnice

Wariant holenderski ma najczęściej nieco mniejsze wymiary, charakteryzują się świetną izolacyjnością akustyczną i termiczną, dzięki czemu są idealnym wyborem jako budynki całoroczne — spędzisz w nich zarówno zimowy, jak i letni urlop. Zazwyczaj wykonane są z drewna oraz paneli kompozytowych.

Domki angielskie bardzo często są wykonane w bardziej ozdobny sposób, cechują się większą liczbą detali oraz utrzymaniem designu w typowo angielskim stylu. Tak więc wybierając dany wariant nie ma większego znaczenia czy będzie on zakwalifikowany jako angielski, czy też holenderski, większą uwagę warto zwrócić na inne parametry m.in. liczbę pokoi, wielkość, zawarte instalacje itp.

Dlaczego warto zdecydować się na domek holenderski bądź angielski?

Domek holenderski całoroczny jest niezwykle ceniony ze względu na swoją mobilność. Co więcej, jest to znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie niż stawianie małej konstrukcji od podstaw na danej działce. Oczywiście jest to zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie niż namiot w szczególności dla rodzin z dziećmi i zwierzętami.

Całoroczne domki holenderskie i angielskie mają wszystko, czego potrzeba podczas relaksujących wakacji. Należy pamiętać, że poszczególne modele różnią się od siebie wyposażeniem i układem pomieszczeń, dzięki czemu można je jeszcze lepiej dopasować względem własnych potrzeb oraz wymagań. Większość ma takie pomieszczenia jak salon, łazienka, aneks kuchenny oraz sypialnia.

W naszej ofercie dostępne są różnorodne całoroczne domki letniskowe mobilne o szerokościach 3,7 m bądź 3,2 m w wielu wersjach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą całą ofertą!