Domki całoroczne — gdzie można je postawić?


Własne miejsce, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć w szczególności o każdej porze roku, jest wspaniałą opcją. Niemniej jednak decydując się na domki angielskie całoroczne, należy rozważyć, gdzie będą postawione. Poszczególne modele sprawdzą się zarówno na działce rod, nad morzem, nad jeziorem, jak i w wielu innych miejscach.

Działka pod domki holenderskie

Należy pamiętać, że nie będzie można ich postawić wszędzie, w szczególności, jeśli miałyby one pełnić funkcję mieszkaniową. Jako budynki rekreacyjne modele angielskie całoroczne można usytuować na działkach budowlanych, rekreacyjnych, a nawet na gruntach rolnych.

Całoroczne domki holenderskie nad jeziorem, morzem bądź na rod cieszą się ogromną popularnością. Budynki letniskowe można spokojnie ustawić na działkach rekreacyjnych. Nie mogą być one również połączone z gruntem. W praktyce stawiając całoroczne domki holenderskie nad morzem, jeziorem czy też rod należy zgłosić to w odpowiednim urzędzie i przed upływem 180 dni przestawić w inne miejsce i następnie można ponownie zgłosić obiekt.

Pozwolenie na budowę będzie wymagane w przypadku konstrukcji na stałe powiązanych z gruntem, których powierzchnia przekracza 35 m2 bądź, gdy na każde 500 m2 działki będzie więcej niż jeden obiekt tego typu.

Jaką działkę wybrać?

Zastanawiając się nad zakupem gruntu pod konstrukcje holenderskie lub angielskie, warto rozważyć przede wszystkim odległość od miejsca zamieszkania, otoczenie (nad jeziorem, morzem, przy lesie czy też na rod). Istotną kwestią jest także ukształtowanie terenu – spore nierówności mogą sprawić, że nawet niewielka konstrukcja nie będzie mogła być postawiona.

Domek holenderski na działce rod, nad morzem, jeziorem, lasem i w wielu innych miejscach jest świetną opcją za zorganizowanie idealnego miejsca do wypoczynku. Oczywiście, aby móc w pełni się z nich cieszyć i uniknąć ewentualnych problemów związanych z lokalizacją warto dopytać o warunki w urzędzie architektoniczno-budowlanym w szczególności w przypadku połączenia obiektu z gruntem. A jeśli szukasz całorocznego domku angielskiego dla siebie, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!